  • V24C28C150BS2
V24C28C150BS2
advertisement
Manufacturer No:
V24C28C150BS2
HK JDW NO:
834-V24C28C150BS2
Step5Bar-code shipping tag
V24C28C150BS2
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.50 H 57.9mmx36.8mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    5.4A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    12.7mm