  • V24C12C150BF2
V24C12C150BF2
advertisement
Manufacturer No:
V24C12C150BF2
HK JDW NO:
834-V24C12C150BF2
Package:
Quarter Brick
Step5Bar-code shipping tag
V24C12C150BF2
  • Package / Case
    Quarter Brick
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P7
  • Efficiency
    88.4%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    13.716mm