  • V24B3V3H150BF3
V24B3V3H150BF3
advertisement
Manufacturer No:
V24B3V3H150BF3
HK JDW NO:
834-V24B3V3H150BF3
Package:
9-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V24B3V3H150BF3
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V24B3V3H150
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Efficiency
    81.2%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    45.45A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Height
    13.716mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    55.9mm