  • V24B15M150BL2
V24B15M150BL2
advertisement
Manufacturer No:
V24B15M150BL2
HK JDW NO:
834-V24B15M150BL2
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V24B15M150BL2
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V24B15M150
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Approval Agency
    UL, TUV, CE
  • Efficiency
    87.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    10A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    55.9mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm