  • V24B12C150BG2
V24B12C150BG2
advertisement
Manufacturer No:
V24B12C150BG2
HK JDW NO:
834-V24B12C150BG2
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V24B12C150BG2
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V24B12C150
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P9
  • Approval Agency
    UL, TUV, CE
  • Efficiency
    87.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    55.9mm