  • V24A8T300BN3
V24A8T300BN3
advertisement
Manufacturer No:
V24A8T300BN3
HK JDW NO:
834-V24A8T300BN3
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V24A8T300BN3
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (300W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    300W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V24A8T300
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Approval Agency
    UL, CSA, TUV
  • Efficiency
    86.5%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    37.5A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm