  • V24A48E400BF2
V24A48E400BF2
advertisement
Manufacturer No:
V24A48E400BF2
HK JDW NO:
834-V24A48E400BF2
Package:
Full Brick
Step5Bar-code shipping tag
V24A48E400BF2
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    8.33A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    Full Brick
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    Maxi (400W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Approval Agency
    UL, CSA, TUV
  • Efficiency
    86.7%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V