  • V24A28T400BS3
V24A28T400BS3
advertisement
Manufacturer No:
V24A28T400BS3
HK JDW NO:
834-V24A28T400BS3
Step5Bar-code shipping tag
V24A28T400BS3
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (400W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V24A28T400
  • JESD-30 Code
    R-XDFM-P9
  • Efficiency
    87.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    14.29A
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm