  • V20P440AUTO2T
V20P440AUTO2T
advertisement
Manufacturer No:
V20P440AUTO2T
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-V20P440AUTO2T
Package:
Disc 20mm
Datasheet:
V20P440AUTO2T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V20P440AUTO2T
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Disc 20mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, AUMOV™
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    500pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    786.5V
  • Energy
    340J
  • Varistor Voltage (Min)
    643.5V
  • Varistor Voltage (Typ)
    715V
  • Maximum AC Volts
    440V
  • Maximum DC Volts
    585V