  • V150C8C100BF3
V150C8C100BF3
advertisement
Manufacturer No:
V150C8C100BF3
HK JDW NO:
834-V150C8C100BF3
Step5Bar-code shipping tag
V150C8C100BF3
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MICRO (100W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.57 H 57.9mmx36.8mmx14.5mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    200V
  • Output Voltage
    8V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    8V
  • Voltage - Input (Min)
    100V
  • Input Voltage-Nom
    150V
  • Height
    14.478mm
  • Width
    36.83mm