  • V150C12T150BL
V150C12T150BL
advertisement
Manufacturer No:
V150C12T150BL
HK JDW NO:
834-V150C12T150BL
Package:
Quarter Brick
Datasheet:
V150C12T150BL
Step5Bar-code shipping tag
V150C12T150BL
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    86.7%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    200V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    12.5A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    100V
  • Input Voltage-Nom
    150V
  • Height
    16.51mm
  • Width
    36.83mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (150W)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.65 H 57.9mmx36.8mmx16.5mm