  • V150B48M150BN3
V150B48M150BN3
advertisement
Manufacturer No:
V150B48M150BN3
HK JDW NO:
834-V150B48M150BN3
Step5Bar-code shipping tag
V150B48M150BN3
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V150B48M150
  • Approval Agency
    CE, TUV, UL
  • Efficiency
    89.1%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    200V
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    3.13A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input (Min)
    100V
  • Input Voltage-Nom
    150V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Protections
    OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Control Mode
    VOLTAGE-MODE
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm