  • V150A15C400BS2
V150A15C400BS2
advertisement
Manufacturer No:
V150A15C400BS2
HK JDW NO:
834-V150A15C400BS2
Step5Bar-code shipping tag
V150A15C400BS2
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    V150A15C400
  • Efficiency
    88.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    200V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    26.67A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    100V
  • Input Voltage-Nom
    150V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    Maxi (400W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Power (Watts)
    400W
  • Max Power Dissipation
    400W