  • V110C5H75BS
V110C5H75BS
advertisement
Manufacturer No:
V110C5H75BS
HK JDW NO:
834-V110C5H75BS
Step5Bar-code shipping tag
V110C5H75BS
  • Base Part Number
    V110C5H75
  • Efficiency
    83.6%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    15A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Height
    13.716mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (75W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.54 H 57.9mmx36.8mmx13.7mm
  • Power (Watts)
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W