  • V110C3V3T50BN2
V110C3V3T50BN2
advertisement
Manufacturer No:
V110C3V3T50BN2
HK JDW NO:
834-V110C3V3T50BN2
Step5Bar-code shipping tag
V110C3V3T50BN2
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    MICRO (50W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx1.45W x 0.62 H 57.9mmx36.8mmx15.7mm
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    V110C3V3T50
  • Efficiency
    79.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    15.15A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Height
    15.748mm
  • Length
    57.9mm
  • Width
    36.8mm