  • V110B24E150BS2
V110B24E150BS2
advertisement
Manufacturer No:
V110B24E150BS2
HK JDW NO:
834-V110B24E150BS2
Step5Bar-code shipping tag
V110B24E150BS2
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MINI (150W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
    Isolated Module
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V110B24E150
  • Efficiency
    89.2%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Max Output Current
    6.25A
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Current - Output (Max)
    6.25A
  • Min Input Voltage
    66V
  • Max Input Voltage
    154V
  • Height
    13.716mm
  • Length
    57.912mm
  • Width
    55.88mm