  • V110B12C200B
V110B12C200B
advertisement
Manufacturer No:
V110B12C200B
HK JDW NO:
834-V110B12C200B
Package:
9-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
V110B12C200B
  • Package / Case
    9-DIP Module
  • Operating Temperature
    -20°C~100°C
  • Series
    MINI (200W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    200W
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Base Part Number
    V110B12C200
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    16.67A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm