  • V110A3V3H150BF3
V110A3V3H150BF3
advertisement
Manufacturer No:
V110A3V3H150BF3
HK JDW NO:
834-V110A3V3H150BF3
Step5Bar-code shipping tag
V110A3V3H150BF3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (150W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.54 H 116.8mmx55.9mmx13.7mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    OVP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • Power (Watts)
    150W
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Base Part Number
    V110A3V3H150
  • Efficiency
    81.8%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    45.45A
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm