  • V0603MHS22FR
V0603MHS22FR
advertisement
Manufacturer No:
V0603MHS22FR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-V0603MHS22FR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
V0603MHS22FR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
V0603MHS22FR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCV
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MHS
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    22pF @ 1MHz
  • Maximum AC Volts
    6.5V
  • Maximum DC Volts
    9V