  • UT4-12-40-FI
UT4-12-40-FI
advertisement
Manufacturer No:
UT4-12-40-FI
HK JDW NO:
478-UT4-12-40-FI
Package:
Datasheet:
Description:
THERMOELECT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UT4-12-40-FI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Published
    2004
  • Series
    UltraTEC™
  • Size / Dimension
    Square - 40.00mm Lx40.00mm W
  • Feature
    Lead Wires
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Max
    3.8A
  • Voltage - Max
    14.4V
  • Qmax @ Th
    1.0W @ 25°C
  • Delta Tmax @ Th
    70°C @ 25°C
  • Number of Stages
    1
  • Height
    4.70mm