  • UR73D1JTTD75L0F
UR73D1JTTD75L0F
advertisement
Manufacturer No:
UR73D1JTTD75L0F
HK JDW NO:
430-UR73D1JTTD75L0F
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 75mOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 1805
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UR73D1JTTD75L0F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    75mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • HTS Code
  • Power Rating
    200mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    500μm
  • Length
    1.6mm