  • UQCL2A1R6CAT2A\500
UQCL2A1R6CAT2A\500
advertisement
Manufacturer No:
UQCL2A1R6CAT2A\500
HK JDW NO:
66-UQCL2A1R6CAT2A\500
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
UQ 1.6pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF A 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 8769
Step5Bar-code shipping tag
UQCL2A1R6CAT2A\500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1.6pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm