  • UP4T-330-R
UP4T-330-R
advertisement
Manufacturer No:
UP4T-330-R
Manufacturer:
Cooper Bussmann
HK JDW NO:
3283-UP4T-330-R
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UP4T-330-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    3.7A
  • Inductance
    33 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current - Saturation
    6.1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    52mOhm
  • Diameter
    17mm
  • Height
    13.1572mm