  • UP3T-221-R
UP3T-221-R
advertisement
Manufacturer No:
UP3T-221-R
Manufacturer:
Cooper Bussmann
HK JDW NO:
3283-UP3T-221-R
Package:
Radial
Datasheet:
UP3T-221-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UP3T-221-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Tolerance
    20%
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    980mA
  • Inductance
    220 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    398.7mOhm
  • Diameter
    14.1mm
  • Height
    9.7028mm