  • UP0.4SC-682-R
UP0.4SC-682-R
advertisement
Manufacturer No:
UP0.4SC-682-R
HK JDW NO:
255-UP0.4SC-682-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
UP0.4SC-682-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UP0.4SC-682-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    UNI-PAC™ 0.4SC
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    40mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    4.45mm
  • Current Rating
    40mA
  • Inductance
    6.8mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    25Ohm Max
  • Max DC Current
    40mA
  • Frequency - Self Resonant
    1MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    4.445mm