  • UMPT-10-01-T-RA-WT-TR
UMPT-10-01-T-RA-WT-TR
advertisement
Manufacturer No:
UMPT-10-01-T-RA-WT-TR
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-UMPT-10-01-T-RA-WT-TR
Package:
Datasheet:
Description:
CONN MPOWER 2MM MALE R/A 10POS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UMPT-10-01-T-RA-WT-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Material - Insulation
    Liquid Crystal Polymer (LCP)
  • Mfr
    Samtec Inc.
  • Operating Temperature
  • Series
    mPower? UMPT
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Header, Male Blades
  • Number of Positions
    10
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Fastening Type
  • Pitch
    0.079" (2.00mm)