  • ULW5-33RJT075
ULW5-33RJT075
advertisement
Manufacturer No:
ULW5-33RJT075
Manufacturer:
TT Electronics/Welwyn
HK JDW NO:
850-ULW5-33RJT075
Package:
Axial
Datasheet:
ULW5-33RJT075
Description:
33Ohms, 5W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 593
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ULW5-33RJT075
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ULW
  • Size / Dimension
    0.283Diax0.650L 7.20mmx16.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    33Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Military Standard
    Not
  • Length
    16.51mm