  • UF1815SG-800Y3R0-01
UF1815SG-800Y3R0-01
advertisement
Manufacturer No:
UF1815SG-800Y3R0-01
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-UF1815SG-800Y3R0-01
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Description:
COMMON MODE CHOKE 3A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UF1815SG-800Y3R0-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    UF
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.669W 18.00mmx17.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 80 MICRO HENRY
  • Packing Method
    BOX
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    17mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC
  • Physical Dimension
    L18.0XB17.0XH15.5 (mm)/L0.709XB0.669XH0.61 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Inductance
    80 μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • Current
    3A
  • Max DC Current
    3A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    50mOhm
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height
    15.494mm
  • Length
    18mm