  • UCR10EVHJSR013
UCR10EVHJSR013
advertisement
Manufacturer No:
UCR10EVHJSR013
HK JDW NO:
687-UCR10EVHJSR013
Datasheet:
UCR10EVHJSR013
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, UCR Series, Thick Film, 13mOhm, 0.333W 1/3W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4204
Step5Bar-code shipping tag
UCR10EVHJSR013
    0805 (2012 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    250/ ±200ppm/°C
  • Resistance
    13mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm