  • UCR01MVPFSR091
UCR01MVPFSR091
advertisement
Manufacturer No:
UCR01MVPFSR091
HK JDW NO:
687-UCR01MVPFSR091
Package:
Datasheet:
UCR01MVPFSR091
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 91mOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 22449
Step5Bar-code shipping tag
UCR01MVPFSR091
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2015
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    91mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C