  • UB204KW036G-1JB
UB204KW036G-1JB
advertisement
Manufacturer No:
UB204KW036G-1JB
Manufacturer:
NKK Switches
HK JDW NO:
558-UB204KW036G-1JB
Package:
Datasheet:
UB204KW036G-1JB
Description:
Panel Mount Indicator Lamps INDICATOR SQUARE SUPER BLUE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UB204KW036G-1JB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Panel
  • Panel Cutout Shape
    Square
  • Published
    2006
  • Series
    UB2
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED
  • Operating Supply Voltage
    3.6V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.69 x 0.69 (17.53mm x 17.53mm)
  • Current
    30mA
  • Contact Current Rating
    25mA
  • Lens Style
    Square with Flat Top
  • Lens Size
    15.00mm