  • TZX15X-TAP
TZX15X-TAP
advertisement
Manufacturer No:
TZX15X-TAP
HK JDW NO:
884-TZX15X-TAP
Datasheet:
TZX15X-TAP
Description:
40Ohms 15V 1μA @ 11.5V -65°C~175°C 500mW DO-204AH, DO-35, Axial
Step5Bar-code shipping tag
TZX15X-TAP
    DO-204AH, DO-35, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-35
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    40Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1μA @ 11.5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    40Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    15V
  • Zener Voltage
    15V