  • TYETCLSANF-40.000000
TYETCLSANF-40.000000
advertisement
Manufacturer No:
TYETCLSANF-40.000000
HK JDW NO:
776-TYETCLSANF-40.000000
Step5Bar-code shipping tag
TYETCLSANF-40.000000
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    TCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±2ppm
    Crystal
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Max Supply Current
    2.5mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm