  • TX24-40R-6ST-E1E
TX24-40R-6ST-E1E
advertisement
Manufacturer No:
TX24-40R-6ST-E1E
HK JDW NO:
398-TX24-40R-6ST-E1E
Package:
Datasheet:
TX24-40R-6ST-E1E
Description:
Receptacle, Outer Shroud Contacts Tray 2 Rows 0.050 1.27mm Through Hole 40 Positions TX24 Gold
Quantity:
In Stock : 9723
Step5Bar-code shipping tag
TX24-40R-6ST-E1E
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Tray
  • Series
    TX24
  • Published
    2006
  • Feature
    Board Lock
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Receptacle, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    40
  • Number of Rows
    2
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Height Above Board
    0.406 10.30mm
  • Stack Height (Mating)
    12mm 14mm 18mm