  • TX24-120R-6ST-E1E
TX24-120R-6ST-E1E
advertisement
Manufacturer No:
TX24-120R-6ST-E1E
HK JDW NO:
398-TX24-120R-6ST-E1E
Package:
Datasheet:
TX24-120R-6ST-E1E
Description:
Receptacle, Outer Shroud Contacts Tray 2 Rows 0.050 1.27mm Through Hole 120 Positions TX24 Gold Through Hole
Quantity:
In Stock : 15104
Step5Bar-code shipping tag
TX24-120R-6ST-E1E
    Select All
  • Voltage - Rated
    500V
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Current Rating
    1A
  • Contact Finish
    Gold
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Contacts
    120
  • Housing Color
    Black
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Height
    10.3mm
  • Length
    88.8mm
  • Width
    8mm
  • Height Above Board
    0.406 10.30mm
  • Stack Height (Mating)
    12mm 14mm 18mm