  • TWETALJANF-40.000000
TWETALJANF-40.000000
advertisement
Manufacturer No:
TWETALJANF-40.000000
HK JDW NO:
776-TWETALJANF-40.000000
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 10419
Step5Bar-code shipping tag
TWETALJANF-40.000000
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    TCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    TRI-STATE; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TAPE AND REEL
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Output
    CMOS
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.65mm
  • Operating Frequency
    40MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Max Supply Current
    8mA
  • Height
    1.651mm
  • Height Seated (Max)
    0.065 1.65mm