  • TWAF-22176
TWAF-22176
advertisement
Manufacturer No:
TWAF-22176
Manufacturer:
Jonard Tools
HK JDW NO:
390-TWAF-22176
Package:
Datasheet:
Description:
TORQUE WRENCH, FULL HEAD, 22 MM,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TWAF-22176
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    1 Weeks
  • Series
    TWAF
  • Feature
    176 in-lbs (20Nm) Torque, 15°, Audible Click, Black Oxide Finish, Ergonomic Soft Grip
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Tool Type
    Torque Wrench
  • End - Size
    22mm
  • Length
    8.50 215.9mm