  • TV15C700JB-G
TV15C700JB-G
advertisement
Manufacturer No:
TV15C700JB-G
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-TV15C700JB-G
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
TV15C700JB-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TV15C700JB-G
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
    1
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    77.8V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    113V
  • Peak Pulse Current
    13.27A
  • Reverse Standoff Voltage
    70V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ