  • TV15C171JB-G
TV15C171JB-G
advertisement
Manufacturer No:
TV15C171JB-G
HK JDW NO:
186-TV15C171JB-G
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
TV15C171JB-G
Step5Bar-code shipping tag
TV15C171JB-G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2011
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    189V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    275V
  • Peak Pulse Current
    5.45A
  • Reverse Standoff Voltage
    170V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW