  • TV105-.75C20
TV105-.75C20
advertisement
Manufacturer No:
TV105-.75C20
Manufacturer:
Panduit Corp
HK JDW NO:
583-TV105-.75C20
Package:
Datasheet:
Description:
TUBING 0.75" ID PVC 100' BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TV105-.75C20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    TV105
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Solid Tubing
  • Color
    Black
  • Type Attributes
    Smooth
  • Liquid Protection
    Moisture Resistant, Oil Resistant
  • Heat Protection
    Flame Retardant, Heat Resistant
  • Diameter
    20mm
  • Length
    100' 30.48m
  • Diameter - Outside
    0.856 (21.74mm)
  • Diameter - Inside
    0.750 (19.05mm)
  • Wall Thickness
    0.035 0.89mm