  • TV06B450JB-G
TV06B450JB-G
advertisement
Manufacturer No:
TV06B450JB-G
HK JDW NO:
186-TV06B450JB-G
Datasheet:
TV06B450JB-G
Step5Bar-code shipping tag
TV06B450JB-G
  • Published
    2012
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Operating Supply Voltage
    3.5V
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
    1
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    72.7V
  • Clamping Voltage
    72.7V
  • Peak Pulse Current
    8.25A
  • Reverse Standoff Voltage
    45V
  • Max Surge Current
    100A
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Breakdown Voltage
    50V