  • TV06B301J-G
TV06B301J-G
advertisement
Manufacturer No:
TV06B301J-G
HK JDW NO:
186-TV06B301J-G
Datasheet:
TV06B301J-G
Step5Bar-code shipping tag
TV06B301J-G
  • Published
    2012
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Polarity
    Unidirectional
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    335V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    486V
  • Peak Pulse Current
    1.23A
  • Reverse Standoff Voltage
    300V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    353V