  • TV04A221JB-HF
TV04A221JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
TV04A221JB-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-TV04A221JB-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
TV04A221JB-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TV04A221JB-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Subcategory
    Transient Suppressors
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
    1
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    246V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    356V
  • Peak Pulse Current
    1.12A
  • Reverse Standoff Voltage
    220V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Breakdown Voltage
    259V