  • TV02W540-G
TV02W540-G
advertisement
Manufacturer No:
TV02W540-G
HK JDW NO:
186-TV02W540-G
Datasheet:
TV02W540-G
Step5Bar-code shipping tag
TV02W540-G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2012
  • Max Power Dissipation
    1kW
  • Power - Peak Pulse
    200W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.3A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    87.1V
  • Reverse Standoff Voltage
    54V
  • Breakdown Voltage
    60V