  • TV02W280B-G
TV02W280B-G
advertisement
Manufacturer No:
TV02W280B-G
HK JDW NO:
186-TV02W280B-G
Datasheet:
TV02W280B-G
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SOD123
Step5Bar-code shipping tag
TV02W280B-G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2012
  • Polarity
    Bidirectional
  • Configuration
    SINGLE
  • Number of Channels
    1
  • Power Dissipation-Max
    0.4W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    31.1V
  • Power - Peak Pulse
    200W
  • Clamping Voltage
    45.4V
  • Peak Pulse Current
    4.41A
  • Reverse Standoff Voltage
    28V
  • Peak Pulse Power
    200W
  • Breakdown Voltage
    32.75V