  • TV02W171-G
TV02W171-G
advertisement
Manufacturer No:
TV02W171-G
HK JDW NO:
186-TV02W171-G
Datasheet:
TV02W171-G
Description:
Quantity:
In Stock : 2522
Step5Bar-code shipping tag
TV02W171-G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2012
    Transient Suppressors
  • Max Power Dissipation
    1kW
  • Polarity
    Unidirectional
  • Power - Peak Pulse
    200W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    730mA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    275V
  • Reverse Standoff Voltage
    170V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    189V
  • Clamping Voltage-Max
    275V