  • TV02W161-HF
TV02W161-HF
advertisement
Manufacturer No:
TV02W161-HF
HK JDW NO:
186-TV02W161-HF
Datasheet:
TV02W161-HF
Step5Bar-code shipping tag
TV02W161-HF
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2011
  • Max Power Dissipation
    1kW
  • Power - Peak Pulse
    200W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    770mA
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    259V
  • Reverse Standoff Voltage
    160V
  • Breakdown Voltage
    178V
  • Clamping Voltage-Max
    259V