  • TV02W160-G
TV02W160-G
advertisement
Manufacturer No:
TV02W160-G
HK JDW NO:
186-TV02W160-G
Datasheet:
TV02W160-G
Step5Bar-code shipping tag
TV02W160-G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2012
  • Max Power Dissipation
    1kW
  • Power - Peak Pulse
    200W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    7.69A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    26V
  • Reverse Standoff Voltage
    16V
  • Breakdown Voltage
    17.8V
  • Clamping Voltage-Max
    26V