  • TUHS15F24
TUHS15F24
advertisement
Manufacturer No:
TUHS15F24
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-TUHS15F24
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
TUHS15F24
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 15W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TUHS15F24
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TUHS15F24.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    TUH (15W)
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.86W x 0.59 H 33.0mmx21.8mmx15.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-P6
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    87%
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    630mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~370VDC
  • Line Regulation
    96mV
  • Load Regulation
    150mV
  • Length
    33mm
  • Width
    22mm