  • TT210N12KOFHPSA1
TT210N12KOFHPSA1
advertisement
Manufacturer No:
TT210N12KOFHPSA1
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-TT210N12KOFHPSA1
Package:
Module
Datasheet:
Description:
PHASE CONTROL THYRISTOR MODULE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TT210N12KOFHPSA1
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Off State
    1.2kV
  • Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
    2V
  • Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
    6600A @ 50Hz
  • Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
    200mA
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    300mA
  • Structure
    Series Connection - All SCRs
  • Current - On State (It (AV)) (Max)
    261A